top of page

 TÁRSULATI TAGOK 

 LEÍRÁS 

Az Osonó Színházműhely egy olyan független, alternatív színházi kezdeményezés, amely szellemi műhelyként teret ad a fiatal alkotók kortárs színházi kísérleteinek. A létrejövő előadásokon túl, társulatunk párbeszédre törekszik a közönséggel, annak érdekében, hogy inspirációt adjon, hogy felelős és kreatív emberként keressék meg helyüket a társadalomban.

Az Osonó Színházműhelyben színházi előadásokat alkotunk, műhelyfoglalkozásokat és képzéseket szervezünk fiatalok és felnőttek számára. Oktatási és szociális projektjeinken keresztül intenzív élményt biztosítunk a résztvevők számára, hogy saját önismeretük és másokkal való kapcsolataik fejlesztését elősegítsük.

Előadásainkat a világ nagyvárosaiban, Bangkoktól Hamburgig, mind Erdély számos településén bemutattuk már, különös tekintettel a szórványtelepülésekre. Társulatunk 30 hazai és nemzetközi díjat tudhat magáénak. 2016-ban az Osonó, az Európai Parlament értékelése által azIfjúsági Nagy-Károly Díj Nemzeti győztese lett. A címet a 2015-ös tevékenységeink elismeréseként kaptuk, amelyek során az európai fiatalok közti párbeszédre és egyetértésre adtunk lehetőséget. 2012-ben a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Csokonai Vitéz Mihály Közösségi díját vehette át az Osonó, amelyet az elmúlt évek kimagasló kulturális tevékenységéért kapott meg.

 

Az  Osonó kifejezés idézi azt a színházi formát, amelyet a társulat képvisel: közeledni, meghallgatni, meglátni a vándorló ember álmait, félelmeit, szenvedélyeit és örömeit, aztán a megfigyelt valóságokat olyan történetbe helyezni, amely, mint tükör hat a néző számára.

Az Osonó Színházműhely alapítója és vezetője 1993- 1998 között: Salamon András.  A társulat vezetője 1998-től: Fazakas Misi.  

bottom of page